Okulary do pracy z komputerem

OKULARY

DO PRACY Z KOMPUTEREM

BlueControl powłoka nowej generacji.

Soczewki BlueControl zapewniają ochronę przed nadmiarem promieniowania niebieskiego emitowanego przez monitory LED i LCD. Powłoka zapewnia okularom wysoką trwałość, a oczom dają wysoki komfort nawet przy wielogodzinnym korzystaniu z urządzeń cyfrowych.

Wysokoenergetyczne światło widzialne (HEV)

Fale światła o długości 280-500 nm są potencjalnie szkodliwe dla siatkówki oka. Organizm człowieka nie jest fizjologicznie przystosowany do filtrowania światła niebieskiego. Zbyt długa ekspozycja układu wzrokowego może powodować fotochemiczne uszkodzenie siatkówki , które mają podobne objawy do starczego zwyrodnienia plamki żółtej (AMD). Ponadto bardzo długie wpatrywanie się w źródła światła niebieskiego może zakłócić naturalny rytm dobowy. Melanopsyna to wrażliwy na światło fotopigment znajdujący się w optycznych receptorach. Pomaga regulować cykl dnia i nocy. Światło niebieskiego powoduje pobudzenie i skupienie w ciągu dnia, co sprawia, że w nocy  mózg otrzymuje komunikaty o zmniejszeniu wydzielania melatoniny. To z kolei wzmaga czujność co zakłóca rytm dobowy człowieka

Dla kogo okulary BlueControl?

Okulary do komputera są rozwiązaniem dla aktywnych zawodowo narażonych na szkodliwe działanie promieniowania niebieskiego. Emitowane przez monitor niewidzialne fale elektromagnetyczne docierając do oka wpływają negatywnie na układ wzrokowy, tym samym mogą powodować ból głowy, pieczenie i swędzenie oczu, czy nasilone łzawienie. Podstawowym działaniem w celu uniknięcia czy zaprzestania powyższych objawów jest zaopatrzenie się w okulary z soczewkami okularowymi z filtrem blokującym UV – takim „prawdziwym”,  udokumentowany stanem faktycznym od specjalisty, np. optyka. Następnym możliwym rozwiązaniem jest ćwiczenie wzroku,  nawet w pracy poprzez zmianę odległości patrzenia. Wystarczy wybrać punkt obserwowany w odległości kilku metrów w zamkniętym pomieszczeniu, np. biurze i w odstępach 1-2/h odwracać wzrok od monitora w wybranym kierunku. Zmiana odległości pomoże rozluźnić soczewkę oka i zwolnic, tzw. skurcz akomodacyjny – fizjologiczny objaw naturalny dla ludzkiego oka przy nasilonym wpatrywaniu się, np. w monitor czy tablet.

Jak radzić sobie z suchością i zmęczeniem oczu ?

Pomocnym sposobem dla ochrony wzroku przy pracy z wykorzystaniem nowych technologii czy komputera są krople do oczu zawierające sól fizjologiczną. W klimatyzowanym pomieszczeniu powstaje suche powietrze, które nie pomaga naszym oczom w produkcji filmu łzowego. Niezbędna produkcja łez to substancja poprzez którą odżywia się rogówka. Dzięki kroplom oczy zostają nawilżone czyli zostają im dostarczone niezbędne substancje odżywcze,  które przenikają przez rogówke, przedniej części oka,  do dalszych struktur  zapewniając równowagę i zdrowe wartości odżywcze.

Czym jest zespół suchego oka?

Zespół suchego oka,  tzw. ” czerwone oko” to w głównej mierze skutek nadmiernego parowania łez poprzez klimatyzowane miejsce pracy. Ten niegroźny problem to początkowy niewskazany etap do rozwoju dalszych problemów,  np. ze spojówką. Łatwo się zabezpieczyć stosując podstawowe krople dostępne u optyka.

Nowym  rozwiązaniem dostępnym na rynku soczewek okularowych jest propozycja firmy Hoya – Blue Control. Przeznaczone stricte dla użytkowników czerpiących rozwiązania z nowych technologii. Szkła zabarwione na żółty odcień eliminują szkodliwe działanie promieni koloru niebieskiego zgodnie z prawami fizyki. Blue Control jest predystynowanym rozwiązaniem dla osób odczuwających dyskomfort przed monitorem komputera. Cena kompletu szkieł kształtuje się na poziomie szkieł z  antyrefleksem „wysokiej klasy”, tzn. z napyloną powłoką hydrofobową, antystatyczną i oleofobowej ( w efekcie śliskiej,  łatwoczyszczącej powierzchni ) ; utwardzonej przeciw zarysowaniom.

Dowiedz się od optyka w jakiej cenie soczewki Hoya Blue Control. Dostępne również soczewki innych marek zapewniające ochronę przed promieniowaniem niebieskim.