Okulary korekcyjne progresywne

OKULARY

KOREKCYJNE PROGRESYWNE

Okulary progresywne to najlepsze rozwiązanie i komfort widzenia na wszystkie odległości dla osób w średnim wieku. Dla osób, które do tej pory świetnie widziały zarówno na daleko, jak i z bliska  przepisane okulary po wizycie na badaniu wzroku to szok. Usłyszany przez lekarza termin starczowzroczność (z łac. presbiopia) brzmi jak diagnoza choroby. Potrzeba kolejnych okularów do czytania pojawia się równie często u doświadczonego użytkownika okularów, który nosi okulary przez cały dzień, co u pacjenta, który odbiera pierwszą receptę okularową w swoim życiu. 

Czym jest presbiopia?

Presbiopia jest to normalny stan rzeczy związany z fizjologią wzroku człowieka, która dotyka większość osób w różnym wieku, najczęściej między 42 a 48 rokiem życia. Bez obaw- na kompleksowej wizycie w gabinecie specjalista na pewno wytłumaczy termin akomodacji i zleci najkorzystniejsze rozwiązanie. Zwiększenie odległości ekranu telefonu, oddalanie czytanej gazety i ściąganie swoich minusowych okularów do precyzyjnych czynności z bliskiej odległości to symptomy, które powinny zapalić lampkę kontrolną i wskazać drogę na profesjonalny dobór okularów progresywnych. Uczucie wysiłku i napięcia oczu z częstym bólem głowy w okolicach czoła i skroni można wyeliminować stosując indywidualne okulary progresywne.

Jak działają okulary progresywne?

Rozwiązanie okularów progresywnych to duże ułatwienie dla pracowników biurowych, którzy przy zmianie spojrzenia z ekranu monitora na drobny druk w dokumencie leżącym na biurku sięgają po tradycyjne okulary lub zmieniają je na inne. Użytkowanie okularów wielofunkcyjnych sprawia, że najlepsze widzenie jest bez ograniczeń- w każdych warunkach. Okulary sportowe w korekcji progresywnej to ochrona wzroku i panoramiczne widzenie w obszarze bliskim, pośrednim i dalekim w dopasowanej oprawie sportowej. Szybka i zmienna ocena odległości w sporcie daje przewagę nad przeciwnikiem.

Jak wyglądają okulary progresywne?

Wygląd, kolor, materiał soczewek i opraw, które składają się na całość okularów jest dostosowany do stylu i oczekiwań. Estetyczne i lekkie okulary progresywne można zoptymalizować aby zapewnić jak najszersze pole widzenia. Okulary progresywne z funkcją okularów przeciwsłonecznych do modnego wyglądu i ochrony oczu przed oślepiającym słońcem zapewnią zdrowie oczu i korzystny wygląd w pogodne dni. Stopniowe cieniowanie soczewki przeciwsłonecznej dodaje okularom dodatkowej lekkości.

Ile kosztują okulary progresywne?

Cena okularów progresywnych jest niska lub wysoka. Jeśli w nowych okularach chcemy widzieć jak najkorzystniej cena soczewek i opraw progresywnych będzie dopasowana do jakości, lekkości, estetyki i szerokości pola widzenia- przełoży się to na zadowolenie użytkownika okularów. Wybór „progresów” można porównać z wyborem wyposażenia samochodu, którego używamy na co dzień. Każde auto ma cztery koła i możliwość jazdy do przodu- nie wszystkie zapewniają wysokie bezpieczeństwo i komfort w podróży.

  • Tradycyjne i ekonomiczne soczewki progresywne pozwalają na widzenie wąską przestrzenią i zwiększają potrzebę ruchów głową przy spoglądaniu na zegarek czy idąc ulicą. Na brzegach soczewki obraz jest nieostry i dopiero po zmianie ustawienia głowy na wprost widzimy ostro. Satysfakcja klienta w tym rozwiązaniu jest niska. Mając niewielkie oczekiwania do zasięgu widzenia i sporo czasu wolnego na adaptację do nauczenia się korzystania z tego rozwiązania będziemy zadowoleni z tanich okularów progresywnych.
  • Okulary progresywne zaprojektowane na wymiar to doskonale prezentujące się oprawy i soczewki okularowe wykonane w dbałości o każdy szczegół. Specjalista wymiarując oprawę, anatomię twarzy klienta oraz jego preferencję widzenia proponuje najkorzystniejsze rozwiązanie. Idealne odwzorowanie obrazu i łatwe przystosowanie się do korzystania z wygodnych okularów progresywnych zapewniają indywidualne pomiary Ipad. Krótki instruktaż i rada optyka po odebraniu pierwszej pary nowych okularów pozwala na wykorzystanie wszystkich walorów okularów od razu bez okresu przyzwyczajania się. Profesjonalny optyk udziela gwarancji satysfakcji na okulary progresywne z możliwością wymiany na tradycyjne okulary dwuogniskowe lub dwie pary. Wybór okularów może paść na podstawowe i tanie rozwiązanie, w których patrzenie jest utrudnione przez wąskie strefy widzenia zniechęcające do ich używania. Lepsze wykorzystanie swojego widzenia w codziennych czynnościach możemy zapewnić naszym oczom w okularach progresywnych z indywidualnym pomiarem komputerowym. Widzenie jest krystalicznie czyste i panoramiczne. Z pomocą nowej technologii Ipad zaprojektowane rozwiązanie jest skrojone na miarę i zaspokaja potrzebę najlepszego widzenia.

Osoby zainteresowane zakupem okularów korekcyjnych zapraszamy do naszego Salonu w Katowicach.