okulary Transtions VII

Okulary Transitions

Okulary Transitions to nowoczesne soczewki okularowe przystosowujące stopień przyciemnienia dostosowany do panujących warunków. Od przejrzystości (wewnątrz pomieszczeń) do bardzo ciemnego zabarwienia (na otwartej przestrzeni). Soczewki fotochromowe Transitions różnią się od klasycznych fotochromów w wielu aspektach.

Dlaczego są lepsze ?

  • Poziom zabarwienia jest zależny od wielu czynników: poziomu nasłonecznienia (ilości promieniowania UV), temperatury, kierunku padania światła. Dzięki temu możesz komfortowo korzystać z okularów w każdych warunkach oświetleniowych.
  • Duża szybkość zmiany zabarwiania i odbarwiania
  • Zmniejszają poczucie zmęczenia oczu
  • Ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB
  • Pasują dla każdego użytkownika, niezależnie od wybranych opraw i wady wzroku (również bez wady)
  • Możliwość wyboru 3 kolorów: szary, brązowy, zielony (bursztynowy)

Obecnie oferujemy najnowszą generacje soczewek fotochromowych Transitions Signature VII.

Dla kogo są przeznaczone ?

  • Dla aktywnych użytkowników okularów: uprawiających sport, spacerowiczów, osób pracujących na zewnątrz pomieszczeń
  • Posiadaczy okularów progresywnych, dla których prawidłowe dostosowanie warunków oświetleniowych jest ważne
  • Dla osób dbających o ochronę swojego układu wzrokowego przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego UVA i UVB

W jaki sposób to działa ?

Dzięki zastosowaniu specjalnych pigmentów wewnątrz struktury soczewki Transitons umożliwiają szybkie zabarwienie poprzez wystawienie okularów na działanie promieniowania UV. Im większe natężenie promieniowania (na przykład podczas burzy, czy podczas opadów śniegu) tym stają się one ciemniejsze, Wieczorem, czy wewnątrz pomieszczeń biura, pokoju w domu, kiedy brak jest promieniowania, soczewki okularowe stają się całkowicie przejrzyste (są bezbarwne, białe). Technologia opatentowana przez firmę Transitions Optical zmienia się przez lata. Obecna siódma generacja soczewek wyprodukowała soczewki Transitions XtraActive, które stają się ciemne również wewnątrz samochodu. Pomimo tego, że w szybie znajduje się filtr UV zatrzymujący około 99 % UV, aktywne  jony srebra pozwalają na zmianę zabarwienia. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które zabarwia soczewkę do większego poziomu.  Technologia tego produktu jest dopiero rozwijana i nie zastąpi okularów polaryzacyjnych, które są z pewnością trafniejszym rozwiązaniem dla kierowców i podczas dużego nasłonecznienia w sezonie urlopowym (lato-plaża ; zima-narciarstwo)

Ile to kosztuje ?

W naszym salonie ceny soczewek Transitions VII  zaczynają się od 299 zł / para i zależą od rodzaju materiału, stopnia indeksu, rodzaju konstrukcji soczewki. Dokładnej wyceny udzieli specjalista na podstawie aktualnej recepty okularowej i oczekiwań co do lekkości, twardości i estetyki soczewek okularowych.

Kontakt tel. 796-502-492