Okulary progresywne- poradnik

Okulary progresywne- poradnik dla początkujących

Okulary progresywne to rozwiązanie dla wymagających osób w średnim wieku. Komfortowe widzenie na wszystkie odległości możliwe jest w jednej parze okularów. Dzisiejsze okulary progresywne zdecydowanie różnią się od pierwszych, których historia sięga jeszcze ubiegłego wieku. Szkła progresywne montujemy od tradycyjnych opraw kończąc na sportowych (wygiętych) modelach Oakley czy Rudy Project.

Jak to możliwe ?

Szeroka strefa widzenia przejściowo, rosnąco (progresywnie), zmienia ogniskową (moc) potrzebną do widzenia horyzontu, obszaru pośredniego (komputer) i bliskiego (czytanie ok. 40 cm). Indywidualnie dobierana strefa progresji na podstawie warunków pracy i oczekiwań pacjenta wykluczają problemy z przystosowaniem się do nowych okularów. Pomiary potrzebne do wykonania spersonalizowanych okularów odbywają się za pomocą Ipada i z pomocą specjalisty optyka. Wszelkie przesłanki braku adaptacji do okularów progresywnych są rozwiewane podczas badania wzroku. Ponadto pacjent otrzymuje gwarancję, która obejmuje wymianę okularów na tradycyjne dwie pary (bliż i dal), jeśli nie spełnią one jego oczekiwań.

Ile to kosztuje ?

Skoptyk specjalizuje się w nowych rozwiązaniach optyki w szczególności w wykonywaniu okularów progresywnych nowej generacji. Nasi partnerzy handlowi dostarczają nam unikalne rozwiązania w dziedzinie optyki, która daje nam możliwość wykorzystania ich w wykonywaniu wyjątkowych okularów pod Państwa potrzeby wzrokowe z uwzględnieniem oczekiwań finansowych. Średnia cena okularów progresywnych to przedział 800+ zł uwarunkowany wieloma indywidualnymi czynnikami.

Jak to odróżnić ?

Rodzaje szkieł progresywnych możemy podzielić w zależności od :

  • indeksu (współczynnika załamania światła) – mówi on nam o grubości i szlachetności materiału z jakiej produkowane jest szkło (fachowo soczewka okularowa)
  •  zabarwienia – tradycyjne białe (bezbarwne) po fotochrom Transition VII generacji w kolorze szarym, brązowym, zielonym. Polaryzacja do okularów progresywnych przeciwsłonecznych, sportowych. Szeroka paleta kolorów stałego zabarwienia w różnym odcieniu i intensywności pozwala na nieograniczoną dowolność w wyborze szkieł o tym parametrze

 

  •  rodzaju powłoki antyrefleksyjnej - oprócz wyboru tzw. antyrefleksu, niezbędny jest wybór powłok naniesionych na powierzchnię szkła: hydrofobowej, oleofobowej, antystatycznej, utwardzonej. Każda z nich ma unikalne właściwości i chroni nasze okulary przed czynnikami zewnętrzymi.
  •  charakteru pracy (użytkowania) -np, jeśli jesteśmy pracownikami biurowymi przede wszystkim zależy nam na pełnym widzeniu dokumentów i monitora komputera. Obszary dalekie są ograniczone poprzez pomieszczenie. Dlatego strefa widzenia w okularach ustawiona jest przede wszystkim na obszar bliski i pośredni

Większość cech, w które można wyposażyć okulary progresywne w Skoptyk są ograniczone wyłącznie wyobraźnią i potrzebami klienta.

Dodaj komentarz