Jak czyścić okulary?

Jak czyścić okulary?

Okulary powinniśmy czyścić miękką szmatką, tzw. mikrofibrą dostarczaną przy zakupie okularów u optyka. Dodatkowo warto wyposażyć się w odpowiedni płyn czyszczący w sprayu, który pomaga nawilżyć powierzchnię soczewki okularowej i następnie usunąć kurz i brud zalegający na soczewce.

Same „chuchanie” ciepłym powietrzem na powierzchnię okularów i następne wytarcie delikatnymi, okrągłymi ruchami palców może nie zadowolić. Dodatkowo płyn chroni soczewkę przed przywieraniem brudu. Na zimę warto zaopatrzyć się w płyn przeciw zaparowaniu (Anti-fog), który pozwoli na 4-5 dni uniknąć zaparowaniu okularów związanego ze zmianą temperatur. Wielu okularników do czyszczenia okularów korzysta z płynu do naczyń ( mogą reagować ze strukturą soczewki okularowej ), a ręczniki papierowe zarysować delikatną powierzchnię soczewki.

Po jej wypraniu szmatka nadaję się do dalszego używania, lecz jej właściwości czyszczące zmniejszą się. Po zużyciu szmatki należy jej nie stosować. i ręcznika papierowego. Jest to ryzykowne rozwiązanie, gdyż większość dostępnych płynów do naczyń jest żrących.

W Skoptyk przy zakupie okularów klient otrzymuje zestaw do pielęgnacji i czyszczenia okularów, a także instrukcję na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Dla naszych klientów oferujemy bezpłatne czyszczenie okularów w kąpieli ultradźwiękowej.